Fabuła

O świecie 
Równoległa rzeczywistość, w której technologia znacznie wyprzedza naszą własną. Naukowcy stali się coraz mniej zmotywowani chęcią zbawiania świata, a coraz bardziej pieniądzem. Ten aspekt, jednak można zaobserwować i w naszym świecie, to jedno z niewielu podobieństw - poziom zepsucia ludzi
z wyższych klas. Postęp w badaniach nad genomem ludzkim rozpoczął temat nieśmiertelności zarówno wśród uczonych, jak i ich sponsorów.
Jednak im bliżej byli poznania tajemnicy życia wiecznego, tym bardziej stawało się niebezpieczne. Nie trzeba było długo czekać na rezultat, którym był wybuch w jednym z największych ośrodków badawczych, znajdującym się w Japonii. Jego skutki rozpostarły się na cały świat. Pierwszą fazą było masowe wymieranie zwierząt i to w niewiarygodnym tempie, kolejną początek mutacji genetycznych
u ludzi. Połowa ludzkości po prostu zmarła, u większości żyjących natomiast zaczęło się łączenie ich DNA z genami nieżyjących już zwierząt, co pozwoliło im na zmianę formy ze zwierzęcej na ludzką i odwrotnie.
Wtedy rozpoczęto masową ewakuację do bezpiecznych stref zakładanych w miastach. Przez te działania ludziom szybko zaczął doskwierać głód. Rozpoczęto przekształcanie mniej znaczących fabryk
i lokacji w laboratoria, których zadaniem było przyspieszenie produkcji warzyw oraz znalezienie substytutu dla produktów zwierzęcych. Zakończyło się to powodzeniem, jednak nadal żywność miała bardzo wysoką cenę. Z powodu kryzysu i nastawienia społeczeństwa na wytwarzanie przede wszystkim rzeczy codziennego użytku ludzie szybko musieli przesiąść się na elektrycznie lub jądrowo zasilane komunikacje miejskie (w bogatszych dzielnicach i taksówki), a wokół miast powstały cmentarzyska samochodów. Jedynie nieliczni mogli sobie pozwolić na własne pojazdy zasilane paliwem jądrowym, ponieważ paliwa do nich stały się kosmicznie drogie.
Świat wrócił do greckiego podziału na polis, a także do społeczeństw kastowych, w których największą władzę mieli bogaci mieszkańcy. Decydują oni o wszelkich zmianach prawnych, przyszłości miasta i zarządzaniu jego - swoimi finansami. Zaczęto nakładać wysokie podatki oraz VAT, idącego do kieszeni dystrybutorów. Ludzie, którzy stracili wszystko, nie mieli nic innego, jak podporządkować się obecnym warunkom. Wielu z nich skończyło na ulicy, łapiąc się dorywczej pracy, lub wstępując do policji, co było bardzo korzystne dla rządzących, ponieważ wzrastała znacząco przestępczość. Potrzebowano służb bezpieczeństwa do pacyfikacji niezadowolonych jednostek. Szybko zaczęto też rozprzestrzeniać propagandy.
Pierwszy na wykorzystanie mutantów wpadł Londyn. Była to jedna ze stolic najszybciej wracających do normy po upadku. Tamtejsi naukowcy zaczęli badać mutanty już, kiedy reszta miast dopiero rozstrzygała problemy z żywnością i kryzysem. Potwierdzono, że nie jest to zaraźliwe. Był to przełomowy krok, który szybko zapoczątkował chęć wykorzystania ich na różne sposoby. Zdarzało się, że ludzie wskutek mutacji nie tylko potrafili zmieniać się w zwierzęta, ale także inne postacie, będące krzyżówkami gatunków lub też mieli szczególne zdolności, takie jak wyostrzone zmysły.


Stany zjednoczone, Minnesota, Rochester, rok 2020
To wszystko nie ominęło także miasta Rochester, było ono jednym z najszybciej odgrodzonych miast  na świecie. Mur wokół niego jest bardzo stary, stąd tak liczne wyrwy. Rząd miasta stworzył siedmiu najbogatszych ludzi w mieście. Są odpowiedzialni bezpośrednio za import lub wytwórstwo: prądu, paliwa i transporty; żywności i wody; ubrań; medykamentów oraz produktów higienicznych; broni
i sprzętu dla łowców oraz strażników, a także ekskluzywnych przedmiotów dla wyższych sfer. Oczywiście i w wyższej klasie są osoby bardziej i mniej wpływowe. Do tych bardziej wpływowych należy na pewno Scott Rogers - posiadający wszelkie legalne miejsca dystrybucji medykamentów, a także wszystkie szpitale, finansuje także sporą część laboratoriów i badań nad mutacjami. Kolejną osobą, której nazwisko warto zapamiętać, jest dystrybutorem żywności oraz wody - Victor Campbell, większość laboratoriów należy do niego, ale jego największym atutem jest wielkie poparcie wśród niższych klas. Zostaje jeszcze jedna postać, której nie można uznać, jak reszty za zwykłego pionka, jest nią Agnes Bailey, która odziedziczyła po ojcu fabryki wytwarzające sprzęt dla łowców, strażników oraz zarządza wszelkimi schroniskami. Ona także nie chce zostawać z tyłu za wcześniej wymienionymi panami i stale angażuje się w eksperymenty, a ułatwia jej to znacznie stały dostęp z pierwszej ręki do mutantów. Pozostali - Madeline Nelson, Maxim Petterson, Peter Turner nie posiadają wielu wpływów i pełnią bardziej funkcje pokazową. Poza murami rządzą trzy charakterystyczne postacie - Alexander, Lucas oraz Mawra ze swoim nieodzownym doradcą.

Więcej w FAQ i NPC

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz